ביצעתם עבירת תנועה? אתם חייבים לקרוא את זה

כמעט אין ישראלי שלא עבר בחייו עבירות תנועה. מדובר על מציאות שהיא ככל הנראה בלתי אפשרית עבור ישראלים רבים שצריכים לעמוד באתגר של החיים בתוך הכבישים הפקוקים במדינת ישראל. עבירות תנועה יכולות להיות פשוטות כמו התנגשות ברמזור תנועה, לעיתים אנחנו מדברים על עבירות חמורות המתבטאות בפגיעה בגוף של הנוסעים ברכב או של אלו מחוץ.

אם גם אתם מצאתם את עצמכם מתמודדים עם סיטואציה בה אתם מואשמים בעברת תנועה, חשוב לנו קודם כל להגיד כי מדובר על סיטואציה מאוד לא נעימה אמנם, אבל לא כזו שבהכרח תוביל תמיד לאותה התוצאה. משמעותה של מערכת משפט במדינה דמוקרטית היא להבטיח כי כל אחד, בין אם הוא אשם ובין אם לא עבר עבירה אחת מימיו, יוכל להביא למימוש הזכויות שלו.

הדרך של כל מדינה דמוקרטית להבטיח את מיצוי הזכויות הללו היא כמובן דרך מערכת המשפט. כאשר האזרח יכול לקבל ייצוג שיאפשר לו לספר את הסיפור שלו באופן כזה שיתקבל לדיון בבית המשפט ללא משוא פנים.

מה התפקיד של עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה הוא מצד אחד כמו כל עורך דין רגיל. תפקידו של עורך דין תעבורה הוא להיות המתווך בין האזרח שעניינו נדון בבית המשפט ובין המערכת המשפטית. אלא שהעבודה של עורך דין תעבורה, בניגוד לכל עורך דין בכל תחום אחר, היא להכיר את תחום הרכב באופן כזה שיאפשר ללקוח לקבל את מלוא הכלים למיצוי זכויותיו המשפטיות.

עורך דין תעבורה הוא מי שלומד את התחום לעומק ומאפשר לכם להבין את המציאות מולה אתם ניצבים. הרי אנחנו יודעים היטב כי לא פעם עבירה על החוק עלולה להיעשות מתוקף כך שהמציאות היא דבר מורכב ולא תמיד דווקא החוק היבש הוא מי שבחובו נוצר את הפתרון לכל בעיות העולם.

עורך דין תעבורה מאפשר ללקוח לתאר את המקרה באופן מורכב, כזה שמדגיש את הנסיבות בגינן התרחש האירוע במידה וזה אכן התרחש.

מה חשוב לדעת על בחירה של עורך דין תעבורה

כמובן שחשוב מאוד לבחור עורך דין תעבורה מקצועי. אחרת, אתם עלולים למצוא את עצמכם מדרדרים למעגל ממנו קשה לצאת. אל תשכחו כי גם לצד השני יש עורכי דין ממולחים וכי אנשי מקצוע טובים הם הדבר החשוב ביותר שיכול להבטיח לכם את הסיכויים הטובים ביותר למימוש הזכויות שלכם.

אבל, שימו לב כי מדובר לא פעם על תהליכים ארוכים, מורכבים, בהם אנחנו עלולים להגיע לדיונים משפטיים ארוכים, ארכאות ואפילו ערעור לבית המשפט העליון. כך שבחירה של עורך דין תעבורה צריכה להיות גם סובייקטיבית מתוך נקודת הנחה כי אתם יודעים הכי טוב מה מתאים לכם.

מדובר על בחירה חשובה ומשמעותית, שימו לב כי אתם מפעילים שיקול דעת.