הכרתם את בן או בת הזוג בחו"ל? הגיע הזמן לבדוק – אזרחות ישראלית

אם הכרתם לאחרונה את אהבתכם במהלך טיול בחו"ל, או אולי במהלך נסיעת עסקים, יש סיכוי טוב שתרצו לבסס את אהבתכם באחת מ-2 המדינות. או שתבססו את אהבתכם ותבנו את הקשר כאן בישראל, או בחו"ל. אם זה יהיה כאן בארץ, באיזשהו שלה אתם תרצו להסתייע בעורך דין. בואו נדבר על זה.

אין ספק, ב-2020 יותר ויותר אנשים מכירים את הקשר הרומנטי שלהם בחו"ל. ואם לא ממש בחו"ל, אז לא מעט אנשים מכירים את אהבתם דרך אפליקציות ההיכרות בנייד. בין אם ככה או ככה, בשלב מסוים הזוג המאושר ירצה לבסס ולטפח את האהבה במדינה כלשהיא. החלטתם שברצונכם להצמיח את הזוגיות ביניכם כאן בישראל? בדקו כיצד מקבלים אזרחות ישראלית לבן זוג או בת זוג. 

סיוע משפטי בדינים של הגירה והסדרת אזרחות 

בבואכם לדרוש את זכויותיכם ולקבל אזרחות ישראלית, יהיה צורך קודם כל לוודא כי אכן יש לכם את הזכות המיוחלת הזו. בעוד שחלק מהאנשים עונים על הקריטריונים של קבלת אזרחות ישראלית, חלק אחר מהאנשים יצטרך לעבור אי-אלו תהליכים בכדי לקבל את האזרחות. 

בין אם אתם עונים על הקריטריונים או לא, בכל מקרה אנחנו ממליצים לכם לקבל סיוע משפטי. בסופו של דבר, אתם כנראה לא עורכי דין ואתם כנראה לא מכירים את כלל הדינים הקיימים. ולא פחות חשוב מכך, ישנם גם תמיד תקדימים בחוק. 

מה עוד חשוב לדעת על קבלת אזרחות ישראלית? 

תמיד כדאי לזכור, גם אם המקרה נראה לכם אבוד מראש, בכל מקרה יהיה כדאי להיפגש עם עורך דין ולהקשיב למה שיש לו להגיד. במקרים רבים, אתם עשויים להיות מופתעים מפתרונות כאלו ואחרים, שכלל לא ידעתם על קיומם. 

וכעת זו הנקודה להדגיש, בחרו נכון את עורך הדין שילווה אתכם. בין אם אתם צריכים עו"ד הגירה, או עו"ד בדינים אחרים, הקפידו לבדוק טוב-טוב את המוניטין של אותו עו"ד. חלק ממשרדי עורכי הדין בעלי מוניטין רב שנים, חלקם האחר פחות. 

מתכננים הסדרת מעמד של בני זוג? זה מה שכדאי לדעת: 

כלל אצבע הוא, ככל שמשרד עורכי הדין יהיה מנוסה יותר בדינים שלכם, ככה יהיה ניתן לקצר תהליכים בירוקרטיים ומשפטיים. כידוע לכולנו, תהליכים משפטיים יכולים לארך גם חודשים ארוכים, לפעמים גם שנים. מאחר שזה כך, הסיוע המשפטי הכי מקצועי הוא מה שיהיה עליכם לדרוש. ובשורה התחתונה, כנראה שגם זכותכם לקבל. 

אז, אם הכרתם לאחרונה את אהבת חייכם מעבר לים, אל תחששו מלהתחיל את ההליכים המשפטיים והבירוקרטיים הנדרשים בכדי להסדיר מעמד, או לקבל אזרחות. ייתכן שגם לבני הזוג שלכם מגיעה אזרחות ישראלית, ככה שאנחנו ממליצים להחל בבדיקות הנדרשות כבר בהקדם. בהצלחה, אל תוותרו על זכויותיכם!