מה ההבדל בין טונר למדפסת לבין דיו?

אנחנו חיים בעידן בו הכל מתקדם במהירות. אנחנו רוצים הכל כאן ועכשיו, אנחנו רוצים הכל ושיהיה הכי טוב שאפשר. לכן, לא מפתיע בכלל לראות עליה בהיקף המכירות של מדפסות לייזר לעומת מדפסות דיו.
ההבדל בין מדפסות דיו למדפסות לייזר נובע בטכניקה השונה בה כל מדפסת משתמשת מה שמשפיע על איכות ההדפסה, מהירות ההדפסה ובמובנים רבים גם על איכות ההדפסה. הגישה המסורתית היא שבאמת מדפסות לייזר איכותיות יותר ממדפסות דיו על אף שבמקרים מסוימים הבחירה לא תיעשה דווקא באופן הזה.

בחירה של מדפסות דיו יכולה להיות בגלל שיקולי תקציב, שהרי בדרך כלל מדפסות לייזר עולות הרבה יותר. אבל, אם אתם נעזרים במדפסת שלכם לעיתים קרובות, אם אתם הממונים על הרכש של חברה גדולה, אז ככל הנראה הדבר המתאים ביותר עבורכם יהיה להיעזר במדפסת לייזר איכותית.

איך כל זה קשור לטונר ומדפסת דיו? המשיכו לקרוא.

מה זה דיו ומה זה טונר?

דיו הוא נוזל המופק מפיגמנט והופך לנוזל המשמש ליצירת הגרפיקה במדפסת דיו רגילה. המערכת למעשה 'שופכת את הצבע' וכך מייצרת את הצורות והאותיות אותן בחרנו בעזרת המחשב.
טונר למדפסת הוא החומר המשמש אותנו לייצירת הגרפיקה כאשר אנחנו מדברים על מדפסת לייזר. טונר למדפסת הוא מאין פיגמנט בצע שחור או כל צבע אחר הגרוס לאבקה דקה. מדפסת לייזר למעשה משחררת אנרגיה המתיכה את האבקה ומייצרת ממנו נוזל באמצעותו ניתן לשרטט צורות כאלו ואחרות על הדף.

טונר למדפסת הוא בדרך כלל גדול יותר מראש דיו רגיל וזה בדרך כלל משום שמדפסות לייזר הן באמת גדולות יותר ממדפסות ביתיות המייצרות מסמכים כאלו ואחרים בעזרת דיו.

מה עדיף

כאמור, כמו בהרבה מקרים אחרים, אין ממש קביעה ברורה המגדירה מה עדיף יותר ומה פחות. ההחלטה היא תמיד תוצאה, בין היתר של הבחירה שלכם לאור הנתונים המייחדים את העבודה שלכם.
כמובן שאם העבודה שלכם קשורה בהדפסה תכופה של מסמכים וגרפיקות אתם וודאי תיהנו ממדפסת לייזר שתאפשר לכם הוצאה של מסמכים באיכות גבוהה יותר מאלו שתקבלו בעזרת ראשי דיו פשוטים.

כמובן שבחירה של טונר למדפסת יכולה להיעשות בין טונר לו פיגמנט שחור בלבד לעומת טונר המדפיס גם בצבע. אין ספק כי יש הבדל מהותי במחיר בין השניים אבל, שוב, במידה וזו העבודה שלכם אין סיבה לא לרכוש את הטוב ביותר.
ההמלצה היא תמיד להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים בתחום ולנסות להבין מהם מה בסופו של יום תהיה החבילה המשתלמת ביותר עבורכם.

יתרון נוסף הקיים במקרה של טונר למדפסת הוא כמובן העובדה כי ניתן לקנות ממנו כמות גדולה יחסית שכן אין סכנה שהחומר יתייבש כמו במקרה של ראשי דיו רגילים.
מוזמנים להתייעץ איתנו!