שמאי מקרקעין בירושלים

ירושלים בירת ישראל היא עיר שמצויה בתנופת פיתוח קבועה. בשטח המוניציפאלי שלה נבנים שכונות חדשות, אזורי תעשייה, בנייני משרדים, בניינים ציבוריים שחלקם הגדול נועדו לאכלוס משרדים ממשלתיים ועוד. במסגרת התכנונים השונים והמיזמים האחרים יש צורך להעריך שווי קרקעות מבנים ונכסי נדל"ן אחרים. שמאי מקרקעין בירושלים מבצע עבודה זאת בשלל מקרים. צריך לציין כי שירותים אלו נדרשים והכרחיים ובלעדיהם תהליכי תכנון ובנייה רבים פשוט אינם אפשריים.

שמאי מקרקעין מציע שירותיו, בין היתר, עבור לקוחות המבקשים לקבל משכנתא עבור נכס שהם רוכשים. הערכת שווי הדירה נחוצה לבנק המשכנתאות על מנת שיהיה אפשר לקבוע את גובה המשכנתא המרבי שיוכל לקבל. הבנק ממשכן לטובתו את הנכס בתמורה למתן ההלוואה. לרוב, אין באפשרות הרוכש לממן את רכישת הבית ללא הלוואה. שירותים אחרים ניתנים לרשויות מקומיות כאשר הם מעוניינים להעריך שווי נכסים באזור שאושרה לו תכנית מתאר עירונית, וזאת, לצורך קביעת דמי השבחה.

השמאי אף מספק שירותים ללקוחות בבואם להתמודד עם שומות שנקבעו להם על ידי רשויות מס שבח. הם יכולים להגיש ערעור ובמסגרתו להביא הערכת שווי נגדית של שמאי אשר את שירותיו שכרו. כל הנושא מתברר בבוררות מיוחדת ובעת הצורך, גם בבתי משפט. מעורבות  שמאי יכולה לחסוך סכומי כסף רבים. השמאי הינו בעל רישיון שניתן לו על ידי משרד המשפטים לאחר שעמד בהצלחה בבחינות מטעמו. את כל הנושא  הוא למד במוסדות מוכרים וידועים שלהם יש מסלולי לימודים בתחום.

שמאי  מקרקעין בירושלים מבצע את ההערכה בזהירות ומקצועיות הוא בודק את מצב הנכס, בודק מי בעליו, אם אין עיקולים או חובות, באיזה אזור הוא נמצא. את ההערכות הוא עושה על פי פרמטרים שונים בהם: עסקאות שנעשו בעבר, אחוזי בנייה קיימים, שווי  הקרקע והמבנה ועוד אלמנטים שיש לקחתם בחשבון. הוא מגיש את  הדו"ח ללקוח וגובה את התשלום עבורו. ערכי נכסי נדל"ן בירושלים הינם גבוהים יחסית לאזורים אחרים בארץ וכדאי לדעת מה ערכו המדויק של כל נכס. דו"ח שמאי יכול לשמש גם ככלי מיקוח בעת משא ומתן לעסקת נדל"ן.