2 דברים שלא ידעתם על שעוני יוקרה

אם אתם חדשים בתחום של שעוני היוקרה, ייתכן שתתהו מהם הדברים המגדירים שעון יוקרה, איך מטפלים בשעון יוקרה ויותר מזה, איך בוחרים שעון יוקרה? עם מאות שנים של היסטוריה, חדשנות מתמשכת, סגנונות אינסופיים ומותגים יוקרתיים, עליכם ללמוד את הפרטים החשובים ביותר בכדי לדעת מה מגדיר שעון כיוקרתי.

הנה 2 דברים שלא ידעתם על שעוני יוקרה, שיקלו עליכם משמעותית בזמן רכישת השעון.

1.      סוגי תנועות השעונים

תנועות השעונים לא מסתכמות בתנועת המחוגים שאתם רואים. מדובר במנגנונים פנימיים הפועלים בתוך השעון. ישנם שני סוגים לתנועות השעון:

  • תנועה מכנית– אלו הן תנועות המורכבות ממרכיבים קטנים הפועלים יחד בצורה חלקה. הם דורשים הנדסה מדויקת של שענים ומקבלים אנרגיה מקפיץ תוך כדי תנועה. בהתאם לשעון המכני אותו רכשתם ינוע השעון בתנועה ייחודית עקב הקפיץ השונה משעון לשעון. שעוני יוקרה הנעשים ביד נעשה חישוב רב של חוט החושמל בתוך השעון על מנת להביא לתזוזה נכונה של השעון למשך 24 שעות ביממה לכל אורך השבוע, החודש והשנה.
  • תנועת קוורץ– תנועות אלה משתמשות בסוללת השעון כמקור כח. שעוני קוורץ מדויקים מאוד ודורשים תחזוקה מינימלית. כמו כן, הם זולים יותר מהשעונים המכניים עקב החלק הקטנטן המכני הקיים בהם. עם זאת, רבים מרוכשי שעוני יוקרה מעדיפים את השעונים המכניים עקב היותם נחשבים יותר הן מבחינת ההיסטוריה והן מבחינת המעמד.

2.      סגנונות השעונים

לשעוני היוקרה קיימים כמה סגנונות שלא הייתם רוצים לטעות בהם כשאתם יוצאים מן הבית-

  • שעונים ללבוש רשמי– מדובר בשעונים אלגנטיים המחמיאים ללבוש הרשמי או העסקי באשר הם. שעוני הלבוש הרשמי חייבים להיות דקים דיו בכדי להחליק אל תוך השרוול ומחוצה לו. שעונים אלה בעלי תכונות מינימליות של עיצוב זאת כדי להשאיר אותו ניטרלי עם הלבוש אותו בחרתם ללבוש.
  • שעוני שחייה וצלילה– שעונים אלה נועדו במיוחד כדי לעמוד בתנאי הצלילה הקשים ולסייע לצוללנים ושחיינים בים. שעוני צלילה נעשים עם עמידות רבה למים ונעשה שימוש במתכות עמידות בפני קורוזיה. כאשר ניהול זמן הוא דבר קריטי עבור צוללנים כאשר הם מאות מטרים תחת פני הים עם היצע מוגבל של אוויר, שעון צלילה יכול לסייע להם להבין כמה זמן נשאר להם ומתי הם צריכים לעלות חזרה אל האוויר הפתוח.
  • שעוני ספורט– שעונים אלה יהיו מושלמים עבור אנשים שרצים, רוכבים על אופניים, מטפסים על הרים ובכלל חובבי הרפתקאות בשטחים. שעוני ספורט יכולים לשמש גם כשעון ליומיום, בעיקר אם אתם אנשים שמתאמנים לפני או אחרי העבודה. הם עמידים למים ולהפעלת כוח עליהם, אך חשוב לטפל בהם מדי פעם בפעם כדי לוודא שהם מדויקים כמו שאתם רוצים.

מעבר לנראות שלכם כאשר אתם עונדים שעון יוקרה, אנחנו יכולים להבטיח לכם כי גם ההרגשה הפנימית שלכם תשתנה לטובה. שעון יוקרה הוא הרבה מעבד לתכשיט או מראה הזמן. שעון יוקרה יכול להקפיץ אתכם לשלב הבא של החיים שלכם והכי גבוה שתכוונו.