שרתי vpn – מה זה ומדוע זה משתלם לכם

מי שהתעסק בתחום של שרתים ורשתות, בין אם זה לעסקים ובין אם זה לצרכים אחרים, שומע יותר ויותר את המונח VPN. הוא הפך להיות אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בתחום וכיום לא מעט גורמים מעדיפים לעבוד איתו, הן לצרכים מסחריים והם לצרכים אחרים.

שרת VPN (Virtual Privte Network), הוא שרת שמאפשר להעביר מידע פרטי, על גבי רשת אשר פועלת, בין אם זה בבעלות ציבורית או פרטית. כלומר המשמעות היא, אם נניח יש צורך להעביר מידע לאדם או ארגון מסוים, אז אפשר לעשות את זה דרך רשת פרטית אשר מתבססת על תשתית ציבורית, בין אם זה אינטרנט או טלפוניה.

לשם מה נכון להשתמש ב-VPN

שרתי VPN  כוללים מספר יתרונות:

ראשית, הם חוסכים את הצורך להקים רשתות פרטיות בכל מקום. כך אפשר להשתמש ברשת ציבורית קיימת. למשל, עסקים גדולים שצריכים להעביר מידע לסניפים או מרכזים שלהם, במקום להקים בכל מקום רשת משלהם, משתמשים בשרת VPN ומעבירים בעזרת התשתית הקיימת במקום, את המידע הרלוונטי.

שנית, השרתים מאפשרים להעביר מידע בשטח, אל גורמים שאין להם אפשרות להקים רשת פרטית משלהם, וכן אפשר להשתמש בהם לצורך העברת מידע, כשרוצים להבטיח העברה בטוחה ומניעת ריגול.

שלישית, שרתי VPN מאפשרים לגולשים להישאר אנונימיים מבלי לחשוף את המיקום שלהם. זה יכול להיות יתרון הן עבור גולשים פרטיים, אך גם עבור סוכנים בשטח או גורמים אחרים שנדרשים לבצע עבודות עבור עסקים, מבלי לחשוף את המקום בו הם נמצאים.

ארבע, מדובר ברשת מאוד זולה, יעילה ופשוטה להתקנה. לא צריך לבצע התקנות פיזיות, שכן משתמשים ברשת ציבורית. כמו כן, מדובר ברשת מהירה אשר מאפשרת להעביר קבצי מידע, באופן ידידותי ונוח.

מה חשוב לדעת על שימוש ברשת VPN

לפני שממהרים להשתמש ברשת שכזו, חשוב לציין מאחר ומדובר ברשת שעושה שימוש בתשתית ציבורית, הרי שרצוי לחסום את האפשרות מפני מחשבים שאינם מאובטחים. שכן ייתכן מאוד שדרך התשתית הציבורית, יהיה ניתן להיכנס אל המחשב ולפגוע בכל התשתית.

יחד עם זאת, במהלך השנים אנחנו יכולים לראות שיפור הולך וגובר בתליך האבטחה, ובכל מה שקשור לאבטחת מידע עבור שרתי VPN. אם בעבר היה נהוג להשתמש אך ורק בסיסמאות, הרי שכיום כבר יש כלים הרבה יותר מתקדמים, יותר מתוחכמים לאבטח את המידע שעובר ברשת.

לא רק ארגונים ועסקם משתמשים בשרת VPN, אלא גם אנשים פרטיים משתמשים בו, בין אם זה בשביל להיכנס לאתרים מוצפנים או בשביל להיכנס למערכות שאינן פתוחות לציבור הרחב במקומות מסוימים.

תזמינו עוד היום שרת VPN ותעשו לעצמכם חיים קלים יותר

כל מה שאתם צריכים בשביל שיהיה לכם שרת VPN, זה לפנות אל גורם שמציע שרתים מסוג זה, לשלם דמי מנוי, ולהתחבר אליו בצורה פשוטה ונוחה.