ככה רוכשים מחשבים ניידים

יותר ויותר אנשים, צעירים ומבוגרים, נוטשים את השימוש במחשב נייח ועוברים להשתמש במחשבים ניידים. אם עד לפני עשר שנים בערך, המחשבים הנייחים שלטו בשוק ללא עוררין, היום אין ספק בכלל שהמחשבים הניידים שולטים שליטה מוחלטת, הן לצרכים מקצועיים, לימודים או לצרכים אישיים, אחרים.

באופן טבעי, עם השנים, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר דגמים של מחשבים ניידים, אנחנו יכולים לראות שיפור ניכר כמעט בכל אספקט של מחשבים אלו, בין אם זה במעבדים, זיכרון, דיסק קשיח, מסכים, כרטיסי קול ומסך, חווית השימוש, ואפילו במשקל שלהם. היום מחשב נייד לא שוקל יותר מאשר מאות גרמים עד לקילוגרם-שניים ולא מעבר לכך.

למה אנחנו מעדיפים לקנות מחשב נייד?

התשובה לכך היא מאוד פשוטה. מחשב נייד מאפשר לנו לעבוד כל הזמן, בכל תנאי, ללא הפסקה, בכל מקום. מחשב נייח, צריך מחובר כל הזמן לשקע, אם יש בעיה במערכת החשמל הוא לא יעבוד. אנחנו לא יכולים לקחת אותו איתנו לשום מקום, הוא מאוד מוגבל ביכולות השימוש ומגביל אותנו לשימוש ספציפי, נקודתי.

מחשבים ניידים, בוודאי היום כשאנחנו נהנים ממחשבים ברמה גבוהה מאוד, מאפשרים לנו ליהנות מאופציות שימוש רחבות ומקיפות.

אנחנו יכולים להשתמש בו בכל מקום בבית, ברכבות,אוטובוסים, מטוסים, יש לנו אפשרות לקחת אותו איתנו לטיולים ומסעות בעולם. אנחנו יכולים להתחבר בעזרתו לאינטרנט, ולהיות מחוברים כל הזמן, ללא מגבלות.

כיצד רוכשים מחשב נייד?

על מנת שנוכל להפיק תועלת מהמחשב שלנו בצורה נכונה, הרי שאנחנו צריכים לדעת כיצד לבצע רכישה חכמה. אנחנו לא יכולים לקנות כל מחשב נייד שמוצע למכירה.

ישנם כאלה שלא יוכלו לספק את הצרכים שלנו, בעוד יכולים להעניק לנו חווית שימוש ברמה שלא הכרנו בעבר. בין אם אנחנו מבקשים להשתמש במחשב לצורך עבודה, לימודים, משחקים או לכל צורך אחר.

פרטים שצריך לשים לב אליהם כשרוכשים מחשב נייד?

מעבד – בראש ובראשונה, אנחנו צריכים לבחון את סוג המעבד והמהירות שלו. רצוי לקנות מעבר I5 או I7. אלו המעבדים החדשים והחזקים ביותר בשוק. מוטב לקנות מעבדים מהדור האחרון שיצא. יש לבדוק זאת בטרם אנחנו רוכשים את המחשב.

מסך – חשוב לבחון את גודל המסך ועד כמה הוא מתאים למה שאנחנו צריכים. בגדול המסך הסטנדרטי הוא 14-15 ולא מעבר לכך.

זיכרון – יש לבדוק מה גודל הזיכרון שיש למעבד וכן לדיסק הקשיח שבמחשב. כמובן, ככל שיש יותר זיכרון, כך נוכל להריץ את המחשב מהר יותר וכן נוכל לאחסן עליו הרבה יותר פרטים.

טעינה – מחשבים ניידים, כפי ש שאנחנו יודעים עובדים על טעינה. יש לבדוק כמה זמן טעינה הוא צריך ולכמה זמן זה יכול להספיק לנו. אנחנו נחפש מחשב שלא דורש הרבה זמן טעינה, אך יכול לעבוד כמה שיותר זמן ללא חיבור לחשמל.