מערכות כריזה

הפקת אירועים הינה בין הפרויקטים המאתגרים והחשובים ביותר המבטיחים את שביעות רצונם של האורחים ושמירה על רמת גבוהה של אירוע. יהיה אירוע זה אשר יהיה, עריכתו מצריכה היכרות עם המערכות השונות המעורבות בהפקה, הכנה של כל הגורמים המעורבים מבעוד מועד ויכולת להכיר את הטעויות השונות העלולות לצוץ, תוך הכנת התשתית הראויה עבורן.

מערכות כריזה

בין האלמנטים המשמעותיים ביותר המשפיעים על איכותו של אירוע גדול הוא מערכות הכריזה. מערכות כריזה איכותיות המשמשות את האורחים ואת מארגני האירוע מאפשרות תקשורת עם מספר גדול של אנשים, לרבות ריכוז האורחים בנקודות הרצויות, הודעות על שינויים בלוח הזמנים, חיפוש אחר אדם מסוים או כל הודעה אחרת.

כיצד בוחרים מערכות כריזה?

על מנת לבחור את מערכת הכריזה המתאימה ביותר לצרכיכם האישיים, חשוב להכיר ולהבין מה הם מאפייני האירוע. ישנם מספר גורמים המשפיעים על אופיו של האירוע ועל הבחירה במערכת כריזה ספציפית כזו או אחרת.

ראשית, ודאו האם האירוע נערך בתנאי חוץ או בתנאי פנים. למערכות כריזה יש השפעות שונות באירועים הנערכים תחת כיפת השמיים והשפעה אחרת באירועים הנערכים בתוך מקומות סגורים, ממוזגים ואפילו באירועים המוקמים זמנית לצורך עריכת האירוע.

ככל שהאירוע נערך במקום גדול יותר, כמו למשל – אזורי קניות, קניונים, אולמות ענק ועוד – יש חשיבות גדולה יותר לאיכות של מערכת השמע.

לגודלו של האולם יש השפעה גם על מספר הרמקולים שתבחרו. ככל שהמקום גדול יותר כך מספר הרמקולים שתצטרכו יהיה גדול יותר. ברוב המקרים, עדיף להיעזר באיש סאונד לבחירת הרמקולים המתאימים וכן מיקומם של הרמקולים, על מנת להבטיח כי איכות השמע תהיה ברמה הגבוהה ביותר ותבטיח את שביעות רצונם של האורחים.

איכות שמע ירודה, מיקום רמקולים לא נכון, בחירה של רמקולים לא מתאימים או התקנה לא נכונה של מערכות הכריזה תפגע באופן משמעותי באיכות האירוע ותביא לחוסר שביעות רצון הן מבחינת מפיקי האירוע והן מבחינת האורחים עצמם, שיתקשו לשמוע את הנאמר במערכת הכריזה. מסיבות אלו, חשוב להיערך לאירוע מבעוד מועד ולהכיר את כל המאפיינים הייחודיים של האירוע הספציפי.