איתור נזילות במצלמה תרמית – להשתמש בכלים הכי משוכללים שיש

עבודות אינסטלציה ידועות בכך, שהן מתבצעות על ידי כלים סטנדרטיים, כלי עבודה רגילים, לא דברים משוכללים ומתקדמים. כך היה נהוג מאז ומתמיד וכך גם נהוג היום, ברוב המקרים. אך עם הזמן נכנס כלי מסוים שמאפשר לאינסטלאטורים לבצע את העבודה שלהם בצורה הרבה יותר מקצועית ומדויקת. 

לצד כלי עבודה סטנדרטיים, אפשר למצוא שימוש נרחב במצלמה תרמית. מצלמה זו מאפשרת לראות מה מתרחש בתוך אזורים אטומים וחשוכים, מבלי שיש צורך להיכנס פנימה בהכרח. המצלמה מסוגלת ל"שבור" קירות ומחסומים בצורות שונות, כך שאפשר לראות מבחוץ, מה מתרחש בפנים. 

כיצד מצלמה תרמית יכולה לעזור לאינסטלאטורים

שימוש במצלמה תרמית הפך להיות מאוד פופולארי בתחום האינסטלציה, שכן היא מאפשרת לאינסטלאטורים לדעת בדיוק מה מתרחש בתוך הקירות, בין היתר במקרים בהם יש חשש לנזילות מהצנרת. נזילות אלו גורמות נזק משמעותי לקירות ולמבנה, על כן יש צורך לטפל בהן באופן מיידי. 

בעזרת מצלמה תרמית, אפשר כאמור לדעת מה מתרחש בתוך הקירות ועל כן ניתן לאתר נזילות בצורה מאוד פשוטה ונוחה, זאת מבלי שיהיה צורך לשבור קירות ולבצע שינויים במבנה. חשוב להדגיש, איתור נזילות במצלמה תרמית יכול להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע שמתמחים גם בהפעלת המצלמה וחשוב יותר, בקריאת הנתונים שמספקת המצלמה. 

כיצד מאתרים נזילות באמצעות מצלמה

ברגע שמופיע כתם על הקיר, אנחנו יכולים להבין שיש נזילה. בעיקרון ישנן דרכים נוספות לגלות או לאשש את החשד שלנו. למשל, אם אנחנו רואים שחשבון המים שלנו גבוה ברמות חשודות, אז אנחנו יכולים להעריך שקיימת בעיה שגורמת לכך. 

ברגע שאנחנו מגלים נזילה, אז עלינו להזמין אנשי מקצוע שידעו לטפל בה. האינסטלאטור יגיע אלינו עם מצלמה תרמית, יעבור איתה על הקיר ויאתר את מקור הנזילה. האיתור יכול להתבצע בזכות תצוגה גרפית של שינוי מזג האוויר בתוך הקיר, זה מאפשר לאינסטלאטור להבין איפה יש זרימה של מים ואיפה לא. 

מה עושים אחרי שמאתרים נזילה

אחרי שמבצעים איתור נזילות במצלמה תרמית, יש לבחון כיצד להגיע אל מקור הנזילה בצורה הפשוטה והמהירה ביותר, מבלי שיהיה צורך לשבור את קיר או לבצע כל פעולה משמעותית אחרת. באופן כזה, יהיה ניתן לטפל בבעיה מבפנים, ולמנוע אפשרות שהמצב הזה יחזור. 

התיקון יכול להתבצע דרך הצנרת עצמה, או דרך מקורות אחרים. במקרים מסוימים, יהיה צורך לפתוח את הקיר,אך אז ניתן לבצע זאת מנקודה ספציפית ולא יהיה צורך לשבור את כל הקיר ולפתוח את כל המרצפות לצורך כך. 

סיכום – איך מצלמה תרמית יכולה לשרת אינסטלאטורים

אם בעבר היה צורך לבצע עבודות שיפוץ מקיפות בשביל להתמודד עם נזילות, הרי שכיום אפשר לחסוך הרבה מאוד זמן והרבה מאוד כאבי ראש באמצעות מצלמה תרמית מתקדמת ויעילה.