מדריך לשעת חירום לאיתור נזילות

אחת הבעיות הנפוצות ביותר אשר נגרמות למבנים, בפרט מבנים ישנים, ומקורן בצנרת המים, היא נזילה בקירות. מדובר על תופעה שלא מעט אנשים נאלצים להתמודד איתה, ויש לה השפעה משמעותית בין אם זה על המבנה עצמו ובין אם זה על סגנון ואיכות חייהם.

הבעיה נוצרת כאשר יש בלאי או שחיקה בצנרת, אשר עלולה לגרום למים לעבור בצורה לא חלקה, מה שגורם לכך שהמים יוצאים מתוך הצנרת וגורמים לכתם של נזילה בקיר או ברצפה. במקרים כאלו, אם לא מאתרים את הבעיה באופן מיידי ופותרים אותה, הרי שהנזק יכול להיות מאוד משמעותי.

הפתרון לבעיות של נזילות במבנים

עד לפני שנים לא רבות, הפתרון לבעיות של נזילות במבנים היתה לפתוח את הקיר, למצוא את מקור הנזילה ולטפל בו. הרבה פעמים זה דרש שיפוץ מאוד מסיבי במבנה, או שיפוץ יסודי של הצנרת. בשני המקרים, העלויות היו גבוהות וההשפעה על איכות החיים במבנה וכן על הערך של המבנה, היתה משמעותית.

היום, אנחנו יכולים לאתר נזילות בצורה מאוד מהירה ופשוטה, מבלי שאנחנו צריכים לבצע שיפוץ כללי ואפילו מבלי שנצטרך לפתוח קירות במצבים מסוימים. כל מה שנדרש לעשות הוא, להשתמש במצלמה תרמית, אשר מסוגלת לאתר את מקור הנזילה בתוך הקיר, וכך אפשר לדעת איפה בדיוק יש בעיה. באותה נקודה ניתן לטפל באופן ספציפי בנזילה.

מה צריך לדעת על איתור נזילות?

על מנת להתגבר על בעיה של נזילות במבנה, חשוב מאוד להזמין אנשי מקצוע כמה שיותר מהר. זה אומר, אם אנחנו מגלים כתם נזילה או שיש לו השערה מסוימת, מסיבה כזו או אחרת, שיש בעיה בצנרת, אז מוטב להזמין איש מקצוע כמה שיותר מהר בשביל לאבחן את הבעיה, יאתר אותה וידע להתמודד איתה.

איתור נזילות היום, הוא לא תהליך מורכב, מה שכן, אם לא מבצעים את התהליך כמו שצריך ובהקדם, הנזק עלול להיות מאוד משמעותי. לכן, חשוב להקפיד על כך, שהתהליך יתבצע כמה שיותר מהר, וכמובן על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך.

מי יכול לטפל עבורנו בבעיה

בעיקרון, אינסטלטורים מומחים לאיתור נזילות הם אלו שאמורים להתמודד עם הבעיה ויכולים לפתור אותה. באופן טבעי, לא כל אינסטלטור מתמחה בכך, אלא רק מי שעבר הכשרה ויש לו את האמצעים והכלים הדרושים לכך. במילים אחרות, יש לו מצלמה תרמית שתאפשר לו באמת לאתר את מקור הבעיה בתוך הקיר והוא ידע איך לטפל בה.

חשוב לציין, הסיבה שהמצלמה היא חיונית, זה בגלל שרק כך אפשר לראות מה קורה בתוך הקיר מבלי שיש צורך להיכנס אליו, לשבור או לחצוב. המצלמה פשוט יודעת לאתר את המקומות בהם יש מים, על פי הטמפרטורה בתוך הקיר, ואז אפשר לדעת איפה מקור הבעיה.