פיתוח מכונות

בעידן הטכנולוגי, חברות שאינן מעבירות את מרבית תהליכי הייצור והתעשייה במפעל שלהן תהליכי אוטומציה עלולות למצוא את עצמן משתרכות מאחור. על מנת להבטיח רווחיות ויעילות בתהליכי הייצור, על החברות המודרניות להתאים את דרישות הייצור ליכולותיהן ולעמוד בתנאים המתבקשים. אלו כוללים עמידה בסטנדרטים גבוהים תוך שמירה על עמידה בזמנים, ייצור מוצרים על פי תווי תקן רלוונטיים ויכולת שילוב בין תחומים מקצועיים שונים.

בעידן זה, כוח אדם לא רק שמגביר את עלויות הייצור, הוא גם חושף את המוצר הסופי למספר טעויות רב יותר בשל טעויות אנוש. בניגוד לתהליך ייצור המבוצע על ידי בני אדם, ייצור המבוצע על ידי מכונות הוא מדויק, מדוד, מאפשר פיקוח מלא לכל אורך הדרך ומעניק אפשרות להתייעל באופן משמעותי.

כדי לשלב את המכונות הדרושות בחברה, יש צורך בתהליך פיתוח מכונות המשלב את עבודתם של אנשי מקצוע מתחומים שונים, כאשר כל אחד מאנשי המקצוע צריך להיות בעל ניסיון של שנים רבות בתחום בו הוא מתמחה. כך למשל, פיתוח מכונות מקצועיות מצריך את מעורבותם המלאה של מהנדסי תכן, מהנדסי אלקטרוניקה, מתכנתים, חווטים ועוד.

כל אחד מאנשים המקצוע צריך לקחת חלק פעיל בתהליך הייצור על מנת לתרום את חלקו ולהביא את המכונה המתוכננת למצב המקסימלי שלה. הגדרת הצרכים הראשוניים מהמכונה, תיאום ציפיות לגבי תפקוד המכונה וכן בחירת המתודה שתשמש לייצור שלה – כל אלו מבוססים על תקשורת טובה בין הלקוח ובין החברה המייצרת, וכמו כן תלויים בקיומם של אנשי צוות מקצועיים המכירים את התחום על בוריו ויודעים לתת את התמורה הרצויה בכל פרויקט, תוך עמידה בלוחות זמנים, הבנה בהירה של המטרות הרצויות ויכולת העברה מרעיון למעשה.

ההבטחה לייצור מכונה העומדת בציפיות של הלקוח תלויה במידה רבה ביכולתה של החברה המייצרת לעבוד בצורה מסודרת ומאורגנת. באופן זה, על החברה המייצרת להגדיר לפרטים את מטרות הייצור של המכונה, את הציפיות של הלקוח מהמכונה וכן את האילוצים העומדים בדרך לייצורה. לאחר מכן נדרשת קביעה של הקונספט הרצוי לבחירת תהליך הייצור המתאים ביותר, ולבדיקה של אפשרויות הייצור השונות של המכונה.

בשלב הבא נדרש תכנון של אב טיפוס על פי הסטנדרטים המבוקשים בשוק תוך הגדרה מדויקת של כל הרכיבים המעורבים בתהליך ייצור המכונה והתפעול השוטף שלה, אופן חיבור החלקים השונים של המכונה, המערכות המפעילות אותה והעקרונות העומדים מאחורי אופן הפעלתה. רק לאחר שכל אלו עוברים אישורים ונראה כי הם עומדים במבחני הבדיקה המתאימים, ניתן לעבור לשלב ייצור המכונה.

מכונות