מערכות אוויר דחוס – כיצד מתקינים מערכת בצורה נכונה

תעשיות רבות, כידוע, נאלצות להשתמש בחומרים ומרכיבים שונים שעלולים לייצר בעיות שונות בתהליכי הייצור ובכלל, אם אין במקום מערכת שמאפשרת לנקות את האוויר בצורה נכונה ולפזר או להעביר את אותם מרכיבים, את אותם חומרים בצורה אפקטיבית, על מנת שלא יישארו במקום.

אותן מערכות צריכות להיות מותקנות במבנה עוד לפני שמתחילים בתהליך העבודה, זאת בשביל שיהיה ניתן לבצע את תהליך הייצור כבר מהתחלה באופן נקי, מסודר ובטוח. צריך לומר, שבמקרים רבים תכנון של הקמת מערכות כאלה, בדיוק כמו תכנון מערכות אחרות, למשל, מערכות מיזוג אוויר, מתבצעות כחלק בלתי נפרד מתהליך התכנון של המבנה כולו והוא נעשה באמצעות אנשי מקצוע שמתמחים בכך, צוות מקצועי שעומד לרשות העסק ופועל בשיתוף פעולה עם האדריכלים והמהנדסים שאחראים על הקמת המבנה.

כשאנחנו מדברים על מערכות שנועדו לנקות את האוויר ולאפשר תהליך ייצור בטוח ונכון, הכוונה שלנו היא למערכות אוויר דחוס. מדובר על מערכות מיוחדות שמותקנות במגוון רחב של מפעלים ומבנים תעשייתיים שונים, ומטרת אותן מערכות, כאמור, הוא לאפשר לעובדים ולצוותים במקום, ליהנות מאוויר נקי, אוויר שלא נשאר בו מרכיבים וחומרים שעלולים לגרום לפגוע, לא רק בתהליך הייצור אלא גם עלול בבריאותם של העובדים.

צריך להדגיש כאן, אפשר למצוא מערכות אוויר דחוס בגדלים ובצורות שונות, מן הסתם, המערכות יותאמו, כפי שנוכל לראות בחלק הבא של המאמר, לסוג המבנה, סוג התעשייה ותהליך הייצור שמתבצע במקום. במידת הצורך, הרי שהמערכות ישודרגו בהתאם עם הזמן, בשביל להתאים אותן למה שהעסק זקוק לו.

כיצד ניתן לתכנן ולהקים מערכת אוויר דחוס בצורה נכונה?

כאמור, תהליך התכנון וההקמה, מתבצע כבר בשלב התכנון הראשוני של המבנה, מן הסתם, הוא יתבצע על פי אפיון המקום, אפיון הצרכים של העסק, כך שיהיה ניתן להקים מערכת שבאמת תשרת אותו על הצד הטוב ביותר.

תהליך התכנון, ההקמה ובכלל בחירת המערכת, תתבצע באופן טבעי, גם על בסיס אפיונים של המערכות אשר קיימות בשוק, בין אם זה על בסיס מערכות שמתאימות לעסקים גדולים או קטנים, מערכות שמספקות תוצרים כאלה ואחרים. כל אחד צריך לבחור את המערכת שנכונה עבורו.

צריך לקחת בחשבון עוד פרמטרים על פיהם נבחר מערכת כזו או אחרת. למשל, עלויות. לא רק במובן כמה עולה המערכת עצמה, אלא מעבר לכך, כמה יעלה לנו להפעיל אותה, כמה חשמל היא צורכת, וכן איזה בלאי היא מייצרת. שכן זה ילמד אותנו לא מעט, על תהליך העבודה של המערכת ועד כמה אנחנו נידרש לבצע בה תיקונים בעתיד.

כמו כן, אנחנו נצטרך לבחון עד כמה המערכת היא בטוחה לשימוש, עד כמה היא עמידה וחזקה, עד כמה היא באמת יכולה לספק לנו את השירות שאנחנו זקוקים לו. ​