מה צריך לעשות בשביל להצליח כיזם?

כיום כל אחד רוצה להיות יזם – אך מה זה בעצם יזמות ואיך גם אנחנו יכולים להיות יזמים מצליחים? תחום היזמות הוא למעשה תחום בו מקימים עסקים וממצאים מוצרים שונים. התחום נחלק לשני חלקים עיקריים:

  • יזמות של מוצרים קיימים (פרויקטים של נדל"ן, פרויקטים של מוצרים שקיימים כבר בשוק)
  • יזמות של מוצרים חדשים (המצאה של מוצרים, אפליקציות וחברות סטארטאפ)

יזמים צעירים רבים רוצים להצליח דווקא בתחום של יזמות למוצרים חדשים. כל יזם צעיר צריך הרבה מאוד תוכנות שונות בשביל להצליח. בשביל שפרויקט היזמות שלנו יצליח אנחנו צריכים קודם כל הרבה כריזמה, יכולת לעבוד קשה וחוכמה.

יזמים צעירים – על החשיבות של חשיבה יצירתית ליזמים

אחת התכונות הכי חשובות ליזמים צעירים שרוצים להצליח היא היכול לחשוב באופן יצירתי. יזמים צעירים שהצליחו כמו מארק צוקרברג למשל הצליחו קודם כל בגלל היכולת שלהם לחשוב באופן יצירתי וליצור מוצר שאף אחד אחר לא חשב עליו קודם. חשיבה יצירתית היא נכס חשוב מאוד לכל יזם כי היא הניצוץ הראשוני שמאפשר לו לחשוב על הרעיון שלו וליזום את ההקמה של העסק שלו. חשיבה יצירתית יכולה לאפשר ליזמים לפתור בעיות שונות שיש במוצר שלהם ולהפוך אותו למוצר הרבה יותר טוב וייחודי.

יזמים צעירים – למה חשוב שהם יהיו בעלי תקשורת בין אישית טובה?

תכונה חשובה נוספת שכל יזם צריך שתהיה לו הוא יכולת תקשורת בין אישית טובה. יזמים פועלים הרבה מול משקיעים ומול העובדים שלהם. חלק חשוב מהעבודה של כל יזם הוא היכולת שלו ליצור קשרים ולשווק את המוצר שלו. יזמים צעירים שיש להם יכולת תקשורת טובה עם אנשים אחרים הם בעלי סיכויים גבוהים יותר להצלחה. יזם שאין לו יכולת תקשורת טובה יתקשה להניע קדימה את הפרויקט שלו והוא יתקשה לעבוד עם אנשי הצוות שלו. יכולת תקשורת טובה תאפשר לכל יזם להפוך את הפרויקט שלו לפרויקט שמקבל יותר תשומת לב והיא תסייע גם ליזם ליצור קשרים אם אנשי מפתח שיכולים לסייע לו.