מהו עורך פטנטים

פטנט הינו המצאה טכנולוגית חדשנית שבכוחה לסייע לאנושות באופן כזה או אחר. לא מעט אנשים חשבו בעבר על רעיונות אשר הוכרו שפטנטים במהלך הזמן ולא מעט אנשים ממשיכים לחשוב על רעיונות חדשים שיכולים להוות פטנטים עתידיים. אם יש לך רעיון כלשהו, חדשני למוצר או פתרון אשר יכולים להיות יעילים לאנושות, הרי שכדאי מאוד שתבדוק האם קיימת המצאה דומה בהקדם הרשומה כפטנט. במידה ואין פטנט זהה או דומה לפטנט שאתה חשבת עליו, בכדי להגן על הזכויות של הפטנט שלך ובכדי שהפטנט שלך יוכר כשלך, הרי שיש צורך להתחיל בתהליך רישום פטנט. תהליך רישום פטנט הינו תהליך ארוך, אך באמצעות עזרה מאנשי המקצוע הנכונים, הרי שהוא יכול להיות תכליתי יותר וקצר יותר.

יש לי פטנט – מה הלאה?

אם יש לך רעיון כלשהו לפטנט ואתה תוהה מה הלאה, הלא שהדבר הראשון וההכרחי ביותר הוא פשוט לבדוק שאין כבר פטנט דומה או זהה. לא ניתן לרשום רעיון לפטנט כשלך, במידה ויש פטנט דומה או זהה שנרשם על שמו של אדם אחר. כלומר, שאדם אחר כבר חשב עליו בעבר. ישנם אנשים אשר יסתפקו בבדיקה עצמאית בפורטלים ייעודיים של פטנטים ברשת, בכדי לוודא שאין פטנט זהה או דומה לפטנט שלהם שמישהו כבר חשב עליו בעבר. אולם, ישנם אנשים אשר לא יהיו מעוניינים לקחת את הסיכון שיש פטנט דומה או זהה אשר לא ניתן למצוא אותו באופן עצמאי ופשוט יעזרו באנשי מקצוע המומחים בתחום חיפוש פטנטים דומים או זהים לכל פטנט אשר חושבים עליו. במידה ואתה מגלה שאין פטנט דומה לרעיון לפטנט שלך, הגיע הזמן להעביר הילוך ולגשת אל עורך פטנטים, לצורך הגשת בקשה לרישום פטנט לגורמים הרלוונטיים

מדוע צריך עורך פטנטים

אם אתם תוהים מדוע בעצם צריך עורך פטנטים בכדי להגיש בקשה לרישום פטנט, הלא שהתשובה לכך היא מאוד ברורה ופשוטה. על פי חוק, רק עורך פטנטים או עורך דין העוסק בתחום זה, יוכל להגיש עבורכם את הבקשה לרישום פטנט לגורמים הרלוונטיים. אם אתם תוהים מיהו עורך פטנטים, הלא שמדובר בעורך דין העוסק בתחום או באיש מקצוע בעל תואר אקדמאי באחד מתחומי הטכנולוגיה. אדם זה עבר מבחנים והכשרה אשר הסמיכו אותו לעסוק בתחום הגשת בקשות לפטנטים בצורה הטובה ביותר. עורך פטנטים יסייע לכם להגיש בצורה נכונה וראויה את הבקשה שלכם לרישום פטנט. חשוב מאוד שתזכרו שככל שעורך הפטנטים יהיה מקצועי יותר, כך הבקשה שלכם תבחן יותר ברצינות ולא יהיו אתה בעיות.

מדוע חשוב לבחור בעורך פטנטים מקצועי ומנוסה

חשוב מאוד שלא לבחור באקראי את עורך הפטנטים אשר יגיש עבורכם בקשה לרישום פטנט. כדאי לדעת שבקשה לרישום פטנט חייבת להיות מדויקת ואיכותית, על מנת שבוחן הפטנטים יבחן אותה בצורה האידאלית ויעניק לה את האישור הנחוץ. לכן, בטרם תבחרו עורך פטנטים חשוב מאוד שתבדקו במי מדובר, האם יש לו אסמכה לעסוק בתחום זה, האם הוא כבר עסק בתחום הגשת בקשות לאישור פטנטים בעבר והאם הוא עושה זאת בצורה המקצועית, היעילה והאיכותית ביותר. רק לאחר שתבדקו את כל הפרטים הרלוונטיים על עורך פטנטים, תוכלו לבחור בו בלב שלם מתוך ידיעה שהבקשה שלכם לאישור הפטנט תוגש בצורה הראויה ביותר ותבחן בצורה הראויה ביותר.

לקריאה נוספת בנושא זה, הכנסו לאתר http://www.patents-il.co.il/