ריצוף לבית

בחירה של ריצוף לבית, היא אינה משימה פשוטה. קיימות רשתות שיווק, אשר מציעות עשרות סוגים של אריחים. אנשי המכירות מציפים את הרוכשים בכל מיני מושגים ולאחר הרבה התלבטויות מגלים כי הגוון הפך מלהיות שונה מזה שסברו הרוכשים. יש להבדיל תחילה בין סוגי הריצוף הקיימים וכן, ללמוד להכיר כמה מושגים כלליים.הריצוף, למשעה מתחלק לשני סוגים מוכרים- ריצוף טבעי וריצוף תעשייתי. הריצוף הטבעי, נוצר מאבנים טבעיות מסוגים שונים. למשל אבן טבעית או שיש זה למעשה כינוי לאבן שעברה ליטוש, מה שיחליק ויגרום לריצוף להבריק.

ניצן למצוא אריחי קרמיקה שהם חזקים ועמידים לרטיבות ולכן, כאשר בוחרים ריצוף לבית, יש לדעת לאיזה חללים הריצוף יהיה מיועד. למשל, לחדרי אמבט ומטבח הנקראים "חדרים רטובים" יש לבחור אריחים העמידים למים וכאלה שאינם גורמים להחלקה.

הריצוף התעשייתי- מהו?

יש לציין כי אנו יותר נוטים לרכוש ריצוף תעשייתי שמוכר לנו יותר "כקרמיקה" או כגרניט פורצלן. ריצוף זה, נוצר במפעל כיציקה של חומרים כגון חרס, אשר נשרף בתנור מיוחד ונחתך לאריחים. לרוב, חיתוך זה יהיה באמצעות לייזר ולכן ניתן למצוא מושגים כגון חיתוך לייזר. יש לציין כי קרמיקה הינה פחות חזקה מאשר ריצוף לבית, המיוצר מגרניט פורצלן. בקרמיקה משל, רק השכבה העליונה עוברת צביעה  ואילו בריצוף מסוג גרניט פורצלן כל האריח צבוע.

יש לדעת, כי אם אתם מעוניינים להחליף את חיפוי קירות, תוכלו למצוא אריחים מסוג גרניט פורצלן. יש לבחון יותר מאשר אריח בודד ולצרף כמה אריחים יחד. צרפו 8 אריחים, מה שיקנה מראה שונה מאשר אריח בודד. אם החלטתם להדביק או להתקין פנלים, יש לבחור אותם חתוכים מראש ולא להשאיר את החיתוך לרצף. מדובר על מחיר יקר יותר והחיתוך שנעשה במפעל, יהיה הרבה יותר מדויק מאשר חיתוך במכונה ידנית.

לאחר בחירת הריצוף בקשו כמה הצעות מחיר מרצפים

כאשר כבר רכשתם ריצוף לבית, זה הזמן למצוא בעל מקצוע כמו רצף. בקשו כמה הצעות מחיר מכמה בעלי מקצוע וותיקים וזאת, לאחר שקיבלתם עליהם המלצות חמות מחברים או מכרים. בקשו אחריות על העבודה. ישנם קבלני שיפוצים המתמחים גם בריצוף ותוכלו למצוא הנחת קבלן, במידה ותצאו יחד לאולמות התצוגה על מנת לבחור ריצוף מתאים.