פינת אוכל מעוצבת – לאכול בסטייל

בעבר, במרבית הבתים לא היו פינות אוכל מוגדרות. מאחר והבתים היו קטנים באופן יחסי וכל הנושא של עיצוב לא היה קיים בתודעה, אז אנשים היו אוכלים בשולחן אשר היה ממוקם בתוך המטבח. זה גם היה נוח וזו גם היתה האופציה היחידה האפשרית.

עם השנים התפתח המונח "פינת אוכל", כך נוצרה פינה מחוץ למטבח, בדרך כלל היא הוצבה בין המטבח לסלון או בין המטבח למרפסת, ושם היה מונח שולחן אוכל מעוצב עליו היה נהוג לאכול ארוחות צהריים, ערב, ארוחות מיוחדות ועוד. עם הזמן גם יכולנו למצוא יותר ויותר פינות אוכל מעוצבות בשלל צבעים וסגנונות.

לפני שאנחנו נסביר איזו פינת אוכל מעוצבת אנחנו יכולים למצוא ולהשתמש בבית שלנו, חשוב להבהיר, הרעיון של פינת אוכל הוא במובנים רבים הרבה יותר פרקטי ונוח מאשר שולחן אוכל שממוקם במטבח. למרות שקיים מרחק בין המטבח לפינת האוכל, הרי שכל מי שיושב סביב פינת האוכל, לא צריך להתמודד עם הריחות השוררים במטבח, עם רעש הבישולים, בדרך כלל פינת האוכל היא אזור יותר נקי, מעוצב, שקט ומסודר. לכן מרבית האנשים בוחרים לייצר לעצמם פינה ייחודית ולא להכיל אותה בתוך המטבח.

אילו פינות אוכל אנחנו יכולים למצוא

כאמור, אנחנו יכולים למצוא פינות אוכל מעוצבות בשלל דגמים וסגנונות. הסגנון הקלאסי זו פינת אוכל אשר מורכבת משולחן עץ מלא גדול ורחב. במרבית הבתים אנחנו נמצא פינת אוכל כזו, כאשר סביב השולחן יש בין 6 ל-8 כסאות שמתאימים לסוג השולחן. הגודל של השולחן יכול לנוע בטווחים שונים, כאשר מעבר לטווח הקבוע שלו, אפשר גם לפתוח את השולחן וליהנות משטח נוסף.

מלבד שולחנות עץ, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם פינות אוכל מזכוכית, מדובר על סגנון יותר קלאסי ולעיתים גם יותר יוקרתי, כמו כן אנחנו יכולים למצוא פינות אוכל שמשולבות בהם חומרים שונים, בין אם זה עץ עם קרמיקה, עץ עם זכוכית ועוד.

חשוב להדגיש, אם אנחנו קונים פינת אוכל בעיצוב מסוים, רצוי שהעיצוב יתאים למקום בו אנחנו מבקשים להציב את השולחן.