מוכנים לכל מקרה: פתרונות גיבוי בענן

אחד הסיוטים הגדולים ביותר של כל מי שעובד עם מחשבים באופן קבוע, בין אם מדובר בעסק או בעלי מקצוע, בין אם מדובר לצרכים פרטיים או מקצועיים, זה להתעורר בוקר אחד ולגלות שכל המידע שהיה על המחשב, נעלם כלא היה. בין אם זה בגלל שהוא נמחק בטעות, בין אם זה בגלל וירוס, ובין אם מכל סיבה אחרת.

לשמחתנו יש מספיק פתרונות כיצד להתמודד עם בעיה זו, אחד הפתרונות זה גיבוי בענן באתר https://cloudnow.co.il. כלומר, כל המידע שאנחנו מעלים על המחשב מגובה דרך שרתי ענן שאנחנו רוכשים דרך חברה חיצונית ובכך למעשה אנחנו יכולים להימנע ממצב בו ייתכן והמידע שהיה לנו על המחשב נעלם או נהרס.

לפני שנסביר כיצד זה עובד, נסביר בקצרה את החשיבות של העניין ומה זה אומר גיבוי בענן. כל מידע שאנחנו שמים על המחשב שלנו יכול כך או אחרת להיהרס, בוודאי אם אנחנו נמצא בכונן רגיל של המחשב, קרי בהארד דיסק, שכן החומרה עצמה יכולה להיהרס ואז לא נוכל להציל את החומר שמצוי בתוכה.

מן הסתם, אם כך המצב הרי שאנחנו עלולים לגלות שמידע רב שאספנו במשך תקופה ארוכה נמצא בסיכון ואם הוא ייעלם, יימחק או כל דבר אחר, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בבעיה קשה, הן מבחינה עסקית והן מבחינה אישית.

גיבוי בענן הוא פתרון קלאסי ולו מסיבה אחת מאוד פשוטה, אנחנו שמים את החומר בשרתים שהם מאובטחים, שרתים שמגבים את עצמם, שרתים שאנחנו יכולים להתחבר אליהם מכל מקום. צריך לומר עוד, כשאנחנו רוכשים שרת גיבוי ענן, אנחנו לא מוגבלים בשטח, אנחנו יכולים לרכוש שטחי אחסון נרחבים, הרבה יותר מאשר מה שקיים אצלנו במחשב.

בצורה כזו אנחנו יכולים להתמודד בעיות שעלולות לצוץ בנושא, מכל הכיוונים. יתרון נוסף של גיבוי בענן הוא, אנחנו יכולים לגשת אל החומר מכל מקום, בלי בעיה, ואנחנו יכולים להוסיף, לשנות, למחוק או לעשות כל דבר אחר על פי בחירה. אנחנו לא צריכים לחכות בשביל זה שנגיע אל המחשב שלנו בבית או בעסק.