3 מכשירי ריגול הכי מצחיקים שנראו אי פעם בסרטים

אחד החנונים הקלאסיים ביותר של הוליווד הוא הגיבור המגושם, שלא במפתיע נוטה להיקלע לתאונות ותמיד יש בו משהו אנטי בונד. משלחות צבאיות נעלמות, טלפונים חכמים מתקלקלים, וגיבורים נוהגים במהירות במכוניות כשהם צופים במצלמות באמצעות הפעלת ההגה. תודה לך, דיק טרייסי.

יש להם תיקי מסמכים משוכללים, כפי שדספרדו לימד את העולם, ותוכניות בילוש מקוריות מביאות לתודעת הצופים את אפשרויות הריגול המופלאות ביותר.

אך הסוכנים החשאיים שנראים על המסך הכסוף, המשתמשים בטכנולוגיה מתוחכמת, כמו למשל לפוצץ חדרים באמצעות חוט דנטאלי, לימדו את העולם את כוח העל האמיתי של מכשירי ריגול בהם משתמשות סוכנויות הבילוש המתקדמות בעולם האמיתי.

מכשירי ריגול חדשים ומבריקים

אולי למרות השלמות הקרובה של בונד, או בגלל שפיטר סלרס נקט באפשרויות סאטיריות לשימוש בגאדג'טים שהובילו את עולם הבילוש לשיאים חדשים, או ככל שהעולם הופך להיות אובססיבי יותר ויותר על מכשירי ריגול חדשים ומבריקים, ז'אנר הריגול של הוליווד פיתח יכולות קידום של ציוד הייטק משוכללת יותר.

והגאדג'טים של היום הופכים להיות חכמים יותר, עם הטלפונים החכמים המשוכללים, לצד מכשירים יומיומיים פשוטים בהם ניתן להשתמש כאמצעי בילוש פופולאריים, שמייצגים שילוב מתפתח של מכשירי ריגול מתקדמים. מאמר זה מגיש את רשימת מכשירי הריגול המצחיקים והנועזים ביותר שנראו אי פעם בקולנוע, ושחלקם הפכו לציוד חובה של כל בלש.

עדשות מגע מרגלות

הקומדיה של אדי מרפי התבססה על הופעה משנות השישים, שהכילה את ביל קוסבי כסוכן חשאי שהתחבר עם כוכב טניס על מנת להציל את העולם. מספר סצנות בלתי נשכחות היו מעורבות בסרט ריגול זה, שערכו לעולם הכרה עם הטלפון החד פעמי.

הסרט הציג את רתיעת הגיבורים ממכשירי הריגול המיושנים ששימשו את עולם הבילוש בשנות החמישים, ובחלק הכי מצחיק, מרפי מציע שיעורי פיתוי באמצעות עדשות מגע המכילות מצלמה ומיקרופון, שנראו כמו מסע בזמן אל המאה ה-21.

המזוודה הסודית

כוכב הקולנוע ואל קילמר מגלם כוכב רוק שהתגייס לסייע בסיכול התכנית של מזרח גרמניה, ניחשתם נכון, לשלוט בעולם. זוהי האסטרטגיה הסודית הנודעת של ג'יימס בונד לשימוש בגאדג'טים מגניבים ומתקדמים מבחינה טכנולוגית.

כדי לחדור לטירה, הגיבורים מתלבשים כמו פרוט ושולחים מסרים סודיים דרך נשר עם תיק מיניאטורי שהוא נושא במקור. מי צריך טלפונים חכמים, מי צריך אייפון כשיש לכם נשר שיודע להפעיל מכשירי ריגול.

מצת עם 83 אפשרויות

זה היה אוסטין פאוורס המקורי. פרודיה על ג'יימס בונד עם גיבור שהיה מוקף באנשים יפים ונלחם עם הרבי מאוד לוחמי ג'ודי וקבוצה מאיימת של מדענים.

המרגל הפרטני הזה העדיף ברוב המקרים לעבוד ללא שימוש במכשירי ריגול, אך היו לו חריגים כגון שעון היד שהכיל גאדג'טים מיקרוסקופיים והמצת שלו, אשר לטענתו יכול להפעיל 82 אפשרויות, או 83, אם סופרים את פעולת ההצתה.

יחד עם זאת, הוא סירב לשאת תיק המכיל 65 כלי נשק. חלק מהאפשרויות של המצת כללו לייזר בעוצמה גבוהה שיכל לחדור דרך מבנים ולגרום לפיצוץ קטן בכל עת.